Středisko výpočetní techniky a informatiky

Fakulta elektrotechnická

On-line výuka

Nepřehlédněte

SVTI stále zajišťuje pro potřeby vyučujících FEL dostatek technického vybavení pro realizaci on-line výuky v domácích podmínkách. Můžeme vám zapůjčit:

  • USB nebo audio-jack sluchátka s mikrofonem Logitech
  • USB webkameru Logitech C920 s mikrofonem
  • grafický tablet Wacom Intuos

O zapůjčení požádejte prostřednictvím HelpDesku ČVUT.

Ze studentské ankety vyplývá, že studenti při on-line výuce nejvíce ocení zejména kvalitní a srozumitelné audio. Potřebujete-li poradit s vaším vybavením nebo doporučit vhodné řešení pro vaší výuku, tak neváhejte se na nás obrátit. Rádi poskytneme konzultaci nebo zapůjčíme vhodné vybavení.

Poskytované služby (slovníček pojmů)

Stream (streamování) - živý jednosměrný přenos audiovizuálního obsahu (přednášky) přes internet prostřednictvím YouTube v reálném čase. Stream je typicky zpožděn o cca 30 sekund oproti skutečnosti. Není poskytován zpětný komunikační kanál.

Záznam - pořízení a uchování audiovizuálního obsahu (přednášky) na lokálním úložišti pro další použití a archivování. Záznam je pořízen v průběhu streamování.

Zpracování nahrávky (post-processing) - je následná úprava a dodatečné zpracování záznamu. Typicky jde o zarovnání začátku a konce události, doplnění popisu, vložení loga. Jde o krok zpravidla předcházející archivaci, publikování nebo předání záznamu uživateli.

Publikování na YouTube - trvalé zpřístupnění záznamu audiovizuálního obsahu (přednášky) široké veřejnosti nebo vybrané (uzavřené) skupině diváků. Záznam je dostupný na neomezenou dobu pod unikátní adresou.

Videokonference - Microsoft Teams, Zoom.us, Big Blue Button, Google Meet, Cisco WebEx a další jsou na cloudu založené komunikační technologie, které umožňují obousměrný videokonferenční hovor přes internet. Souběžně s tím umožňují další aktivity jako je obousměrný chat, sdílení obrazovky, hlášení se o slovo, hlasování.

Hlášení požadavků a problémů s realizací on-line výuky

Požadavky na nahrávání přednášek a odbavování on-line výuky a s tím spojené případné problémy se hlásí prostřednictvím Helpdesku ČVUT, projekt FEL_SUPPORT, komponenta “CLASS - On-Line výuka a její zajištění”.

Obecné otázky a odpovědi v souvislosti s režimem provozu fakulty a omezeními se hlásí prostřednictvím Helpdesku ČVUT, projekt FEL_SUPPORT, komponenta “COVID19 - Otázky a odpovědi”.

 

Realizace on-line výuky

Realizace on-line jednání komisí a rad, hlasování

Za obsah odpovídá: Ing. Martin Samek